FLSR040.TXID
Part Number:
FLSR040.TXID
Description:
FUSE CARTRIDGE 40A 600VAC/300VDC
In Stock:
2
Current Rating (Amps) :
40A
Features :
Indicating
Size / Dimension :
1.063" Dia x 5.500" L (27.00mm x 139.70mm)
Voltage Rating - AC :
600 VAC
Voltage Rating - DC :
300 VDC