BK-AHCFA-V-25-R
Part Number:
BK-AHCFA-V-25-R
Description:
FUSE 3AB AXIAL 500V 25A AUTO
In Stock:
100
Current Rating (Amps) :
25A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Size / Dimension :
0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Voltage Rating - AC :
500 VAC
Voltage Rating - DC :
500 VDC