BK-AHCFA-20-R
Part Number:
BK-AHCFA-20-R
Description:
FUSE 3AB 500V 20A AUTO
In Stock:
97
Current Rating (Amps) :
20A
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension :
0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Voltage Rating - AC :
500 VAC
Voltage Rating - DC :
500 VDC