BP-FMX-20LP-RP
Manufacturer:
Eaton-Bussmann Electrical Division
Part Number:
BP-FMX-20LP-RP
Category:
Fuses
Description:
FUSE AUTO 20A 32VDC AUTO 1 PER
Manufacturer :
Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1kA
Color :
Blue
Current Rating (Amps) :
20 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Auto Link
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V