ICL121D25MIC
Part Number:
ICL121D25MIC
Description:
ICL NTC 12 OHM 3300 BETA B1 25MM
Current - Steady State Max :
8 A
Diameter :
1.102" (28.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
12 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%