ICL301D20MIC
Part Number:
ICL301D20MIC
Description:
ICL NTC 30 OHM 3400 BETA B1 20MM
Current - Steady State Max :
4 A
Diameter :
0.906" (23.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
30 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%