B57234S0220M051
Part Number:
B57234S0220M051
Description:
THERMISTOR NTC 22OHM 3300K
Approval Agency :
UL
Current - Steady State Max :
4 A
Diameter :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
22 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%