B57211P0470M351
Part Number:
B57211P0470M351
Description:
ICL 47 OHM 20% 2A 13MM
Approval Agency :
CQC, UL, VDE
Current - Steady State Max :
2 A
Diameter :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
47 Ohms
R @ Current :
615 mOhms
Tolerance :
±20%