B57211P0200M351
Part Number:
B57211P0200M351
Description:
ICL 20 OHM 20% 3A 13MM
Current - Steady State Max :
3 A
Diameter :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
20 Ohms
R @ Current :
380 mOhms
Tolerance :
±20%