B57153S0160M051
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B57153S0160M051
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Description:
ICL 16 OHM 20% 8.5MM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Inrush Current Limiters (ICL)
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
Diameter :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
Product Status :
Active
R @ 25°C :
16 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%