ICL501D11MIB
Part Number:
ICL501D11MIB
Description:
ICL NTC 50 OHM 3200 BETA B1 11MM
Current - Steady State Max :
2 A
Diameter :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
50 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%