ICL301D11MIB
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
ICL301D11MIB
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Description:
ICL NTC 30 OHM 3100 BETA B1 11MM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Category :
Inrush Current Limiters (ICL)
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
2 A
Diameter :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
30 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%