B57238S0220M051
Part Number:
B57238S0220M051
Description:
ICL 22 OHM 20% 4A 16MM
In Stock:
596
Approval Agency :
UL
Current - Steady State Max :
4 A
Diameter :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
22 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%