ICL101D25MIC
Part Number:
ICL101D25MIC
Description:
ICL NTC 10 OHM 3200 BETA B1 25MM
In Stock:
92
Current - Steady State Max :
8.5 A
Diameter :
1.102" (28.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
10 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%