ICL151D15MIC
Part Number:
ICL151D15MIC
Description:
ICL NTC 15 OHM 3100 BETA B1 15MM
In Stock:
478
Current - Steady State Max :
4 A
Diameter :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
15 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%