ICL201D15MIC
Part Number:
ICL201D15MIC
Description:
ICL NTC 20 OHM 3150 BETA B1 15MM
In Stock:
498
Current - Steady State Max :
4 A
Diameter :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
20 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%