ICL201D13MIC
Part Number:
ICL201D13MIC
Description:
ICL NTC 20 OHM 3000 BETA B1 13MM
Current - Steady State Max :
3 A
Diameter :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
20 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%