ICL121D13MIC
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
ICL121D13MIC
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Description:
ICL NTC 12 OHM 2850 BETA B1 13MM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Category :
Inrush Current Limiters (ICL)
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
4 A
Diameter :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
12 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%