MF-SM100/33-2-99
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
MF-SM100/33-2-99
Category:
PTC Resettable Fuses
Description:
PTC RESET FUSE 33V 1.1A 2SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
1.1 A
Current - Max :
40 A
Current - Trip (It) :
2.2 A
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
120 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
410 mOhms
Size / Dimension :
0.287" L x 0.214" W (7.31mm x 5.44mm)
Thickness (Max) :
0.118" (3.00mm)
Time to Trip :
500 ms
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
33V