TR600-150QF-EX-B-0.5
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
TR600-150QF-EX-B-0.5
Category:
PTC Resettable Fuses
Description:
PTC RESET FUSE RADIAL DISC
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
Current - Max :
Current - Trip (It) :
Height - Seated (Max) :
0.496" (12.60mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Size / Dimension :
0.532" L x 0.236" W (13.50mm x 6.00mm)