MF-MSMF150/12-2
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
MF-MSMF150/12-2
Category:
PTC Resettable Fuses
Description:
PTC RESET FUSE 12V 1.5A 1812
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
1.5 A
Current - Max :
Current - Trip (It) :
3 A
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
30 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
120 mOhms
Size / Dimension :
0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Thickness (Max) :
0.033" (0.85mm)
Time to Trip :
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
12V