PE3652-36
Manufacturer:
Pasternack
Part Number:
PE3652-36
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
N Male to TNC Male Cable 36 Inch
In Stock:
1
Manufacturer :
Pasternack
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
N-Type Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
TNC Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-142
Color :
Tan
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.00" (914.40mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms