SMTPA320
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMTPA320
Category:
Thyristors
Description:
THYRISTOR 320V 150A DO214AA
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
Thyristors
Capacitance :
25pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
150 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakover :
400V
Voltage - Off State :
320V