P3500MEL
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
P3500MEL
Category:
Thyristors
Description:
SIDACTOR? BI 320V 5000A TO218 RO
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Thyristors
Capacitance :
300pF, 500pF
Current - Hold (Ih) :
50 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.1 kA
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
5 kA
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
TO-218-3, TO-218AC
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TO-218AC
Voltage - Breakover :
400V
Voltage - Off State :
320V
Voltage - On State :
4 V