P1500FNLYP
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
P1500FNLYP
Category:
Thyristors
Description:
THYRISTOR 140V 3KA TO262M-2
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Thyristors
Capacitance :
450pF (Max)
Current - Hold (Ih) :
50 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
3 kA
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
TO-262M-2
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TO-262M Isolated
Voltage - Breakover :
180V
Voltage - Off State :
140V
Voltage - On State :
4 V