MRT100KP216A
Part Number:
MRT100KP216A
Description:
TVS Diode UP 216VRWM 417.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
245A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
241.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
417V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
216V