MRT100KP33CA
Part Number:
MRT100KP33CA
Description:
TVS DIODE BP 33VRWM 67.8VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1463A (1.463kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
67.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V