MRT100KP258CA
Part Number:
MRT100KP258CA
Description:
TVS DIODE BP 258VRWM 510.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
198A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
288.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
510V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
258V