MRT100KP28A
Part Number:
MRT100KP28A
Description:
TVS DIODE UP 28VRWM 58.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1715A (1.715kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V