MRT100KP270A
Part Number:
MRT100KP270A
Description:
TVS DIODE UP 270VRWM 523.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
184A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
301.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
523V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
270V