MRT100KP54CA
Part Number:
MRT100KP54CA
Description:
TVS DIODE BP 54VRWM 106.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
943A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
106V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V