MART100KP108CA
Part Number:
MART100KP108CA
Description:
TVS DIODE BP 108VRWM 210.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
460A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
120.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
210V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
108V