MART100KP51CA
Part Number:
MART100KP51CA
Description:
TVS DIODE BP 51VRWM 101.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
990A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
101V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V