MSMLJ40A
Part Number:
MSMLJ40A
Description:
TVS DIODE UP 40VRWM 64.5VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
46.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V