MSMLJ11A
Part Number:
MSMLJ11A
Description:
TVS DIODE UP 11VRWM 18.2VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
164.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V