MSMLJ18A
Part Number:
MSMLJ18A
Description:
TVS DIODE UP 18VRWM 29.2VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
102.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V