MSMLJ75A
Part Number:
MSMLJ75A
Description:
TVS DIODE UP 75VRWM 121VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V