MSMLJ110A
Manufacturer:
MDE Semiconductor Inc.
Part Number:
MSMLJ110A
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE UP 110VRWM 177VC
Manufacturer :
MDE Semiconductor Inc.
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V