MSMLJ15A
Part Number:
MSMLJ15A
Description:
TVS DIODE UP 15VRWM 24.4VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
123A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V