MSMLJ58A
Part Number:
MSMLJ58A
Description:
TVS DIODE UP 58VRWM 93.6VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
32.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V