MSMLJ8.5A
Part Number:
MSMLJ8.5A
Description:
TVS DIODE UP 8.5VRWM 14.4VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
208.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V