MSMLJ120A
Part Number:
MSMLJ120A
Description:
TVS DIODE UP 120VRWM 193VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V