MSMLJ220A
Part Number:
MSMLJ220A
Description:
TVS DIODE UP 220VRWM 356VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
244V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
356V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V