15KPA130A
Manufacturer:
MDE Semiconductor Inc.
Part Number:
15KPA130A
Description:
TVS DIODE UP 130VRWM 208.3VC
Manufacturer :
MDE Semiconductor Inc.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
72.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Supplier Device Package :
P600
Voltage - Breakdown (Min) :
145.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
208.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V