SMA6HS30A-Q1
Part Number:
SMA6HS30A-Q1
Description:
TVS SMD 30V 600W Uni-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V