SMA6HS14A-Q1
Manufacturer:
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Part Number:
SMA6HS14A-Q1
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS SMD 14V 600W Uni-directiona
Manufacturer :
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Category :
TVS Diodes
Applications :
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-221AC, SlimSMA
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-221AC (SlimSMA)
Type :
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V