ESD5V3U4RRSE6327HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
ESD5V3U4RRSE6327HTSA1
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 5.3VWM 15VC SOT363-6
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
0.4pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Peak Pulse :
50W
Power Line Protection :
Yes
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
PG-SOT363-PO
Type :
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels :
4
Voltage - Breakdown (Min) :
6.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.3V (Max)