ESD3V3S1B02LSE6327XTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
ESD3V3S1B02LSE6327XTSA1
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 6.8VC TSSLP-2-1
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
14pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
PG-TSSLP-2-1
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
6.8V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)