MAP5KE18AE3
Part Number:
MAP5KE18AE3
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
17.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V