MAP5KE22CAE3
Part Number:
MAP5KE22CAE3
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.1A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V